150 Rocznica Powstania Styczniowego
Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli
26 Sierpnia 2013, godz 19:00
Sopot, ul. Powstańców Warszawy 15
Anna Mikolon – fortepian
Anna Sawicka – wiolonczela
Krzysztof Bobrzecki – baryton
Program
Zygmunt Noskowski – Kołysanka, Melodia op. 3 nr 1, Burleska op. 3 nr 2 na wiolonczelę i fortepian
Ignacy Feliks Dobrzyński – Les Larmes – łzy/lamento op. 41 (1843/45) na wiolonczelę i fortepian
Kazimierz Lubomirski – La Consolazione – romans na tenor, wiolonczelę i fortepian
Józef Nowakowski – Ave Maria (1858) na tenor, wiolonczelę i organy
Marian Sawa (1992) – Ave Maria na tenor i organy
Stanisław Moniuszko – Piosnka żołnierza
Stanisław Moniuszko – Pieśń wieczorna
Tekla Bądarzewska – Modlitwa dziewicy na fortepian
Krzysztof Bobrzecki, baryton – jest absolwentem Instytutu Zarządzania i Marketingu Politechniki Białostockiej oraz Podyplomowego Studium Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie w Białymstoku, jednak swoje zawodowe życie postanowił związać z wokalistyką. Swą muzyczną edukację rozpoczął w rodzinnym Białymstoku, gdzie ukończył Państwową Szkołę Muzyczną II st. w klasie śpiewu prof. Violetty Bieleckiej. Naukę kontynuował w trakcie studiów na Wydziale Wokalno-Aktorskim gdańskiej Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki, w klasie śpiewu solowego prof. Ryszarda Minkiewicza. Swe umiejętności wokalne doskonalił biorąc udział w licznych seminariach i kursach mistrzowskich.
Ma na swym koncie liczne koncerty kameralne i z udziałem orkiestry, zarówno w kraju, jak i zagranicą (min. Niemcy, Litwa, Białoruś). Dokonał nagrań CD min. Litanii Ostrobramskich St. Moniuszki, Navidad nuestra A. Ramireza, Pasji Gdańskiej G.Ph. Telemanna.
W swoim repertuarze operowym ma min. partie Don Giovanniego (Don Giovanni Mozarta), Marcina (Verbum nobile Moniuszki), Leonarda (The Comedy of The Dumb Wife Z. Kasserna), Guglielma (Le Villy Pucciniego), Doktora Falke (Zemsta nietoperza J. Straussa). Od 2008 r. zapraszany jest do udziału w cyklu koncertowych wykonań oper w Bremie (Niemcy), gdzie oklaskiwany był jako Samuel w Balu Maskowym, Melitone i Chirurg w Mocy przeznaczenia Crespel i Schlemil w Opowieściach Hoffmanna oraz Shaunard w Cyganerii. Chętnie powierza mu się role w operach współczesnych, brał min. udział w prawykonaniu opery J.M. Wieczorka Jan z Kolna, uczestniczył w inscenizacji opery Mężczyzna, który pomylił swoją żonę z kapeluszem Michaela Nymana (Doktor P.), a w tym roku w prawykonaniu światowym opery P. Zycha Poiesis (Profesor) w ramach Bydgoskiego Festiwalu Operowego.
Od 2008 r. jest asystentem w klasie śpiewu prof. R. Minkiewicza w Akademii Muzycznej im. St. Moniuszki w Gdańsku.
Anna Mikolon – pianistka, stypendystka Towarzystwa im. F. Chopina oraz Fundacji Sztuki Dziecka, laureatka I nagrody w Konkursie Muzyki Dawnej w Łodzi. Absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku w klasie prof. Andrzeja Artykiewicza. Odbyła staż artystyczny w zakresie kameralistyki fortepianowej w UMFC w Warszawie pod kierunkiem prof. Katarzyny Jankowskiej-Borzykowskiej. W 2011 r. obroniła doktorat w dyscyplinie artystycznej – instrumentalistyka (promotor – prof. Anna Prabucka-Firlej). Pedagog Akademii Muzycznej i SM II st. w Gdańsku. Pianista podczas wielu kursów mistrzowskich. Wielokrotnie nagradzana jako akompaniator na konkursach. Ma w swoim dorobku liczne nagrania. Prowadzi różnorodną działalność koncertową – kameralną i solową – współpracując zarówno z wokalistami, jak i z instrumentalistami. Przez 11 lat była pianistą-korepetytorem solistów w Operze Bałtyckiej.