Wieczory Muzyczne u św. Andrzeja Boboli
29 Lipca 2013, godz 19:00
Sopot, ul. Powstańców Warszawy 15
Trio stroikowe Raatzu`chy:
Paulina Dołęgowska -- obój
Edyta Szleszyńska -- fagot
Beniamin Baczewski -- klarnet
Koncert prowadzi Ryszard Jaśniewicz
Program
Beniamin Baczewski -- Reed Trio (Allegro | Moderato | Adagio -- Doppio Movimento)
Aleksander Tansman -- Suite pour Trio d'Anches (Dialogue | Scherzino | Aria | Finale – Lento)
Georges Auric – Trio (Decide | Romance | Final)
Trio stroikowe RAATZ'UCHY istnieje od początku 2011 roku, czyli już ponad dwa lata. To najdłużej grający w niezmienionym składzie zespół Akademii Muzycznej w Gdańsku. Trio powstało z inicjatywy prof. Józefa Raatza i to właśnie od jego nazwiska wzięło swoja nazwę. W jego skład wchodzą:
Paulina Dołęgowska – obój – ukończyła Zespół Szkół Muzycznych w Toruniu w klasie pana Marka Dwulata. Na oboju gra od 8 lat. Swoją edukację muzyczną zaczęła od nauki gry na skrzypcach. Współpracowała jako solista z Toruńską Orkiestrą Symfoniczną. Brała udział w kursach m.in. u prof. Jerzego Kotyczki, Tomasza Miczki, Gregora Witta, Jerome Guicharda. W 2009 otrzymała stypendium Stowarzyszenia Muzycznego Agrafka w postaci tygodniowych kursów obojowych. Obecnie studiuje w klasie prof. Józefa Raatza i as. Marty Różańskiej-Nowakowskiej. Ma na koncie występy w orkiestrach: Filharmonii Bałtyckiej, Opery Bałtyckiej, Elbląską Orkiestrą Kameralną, Tutta forza. Na przełomie 2012 i 2013 roku wzięła udział w 15 spektaklach musicalu „Evita” Andrew Lloyd Webbera w Rostocku realizując partie oboju i rożka angielskiego.
Edyta Szleszyńska – fagot – ukończyła Państwową Szkołę Muzyczna w Łomży w klasie pani Elżbiety Kotelczuk. Na fagocie gra od 8 lat. Swoją edukację muzyczną zaczęła od nauki gry na skrzypcach. Współpracowała jako solista z Łomżyńską Filharmonią Kameralną pod dyrekcją Jana Miłosza Zarzyckiego. Obecnie studiuje w klasie prof. Wojciecha Orawca. Ma na koncie występy w orkiestrach: Filharmonii Bałtyckiej, Opery Bałtyckiej, Tutta forza. Z orkiestrą Sinfonietta Consonus brała udział w nagraniu płyty „Symphonic Theatre of Dreams”. Bierze czynny udział w projektach organizowanych w Akademii Muzycznej w Gdańsku i poza nią, najczęściej w zespołach kameralnych. Uczestniczyła w wielu kursach m.in. u prof. Dariusza Batora, Marca Engelhardta. Udziela się na gruncie promowania muzyki współczesnej wykonując utwory gdańskich kompozytorów.
Beniamin Baczewski – klarnet – ukończył ZPSM nr 4 w Warszawie w klasie pani Doroty Boruch-Żołnacz. Na klarnecie gra od 13 lat. Jest laureatem wielu konkursów klarnetowych m.in. w Piotrkowie Trybunalskim, w Szczecinie, w Krośnie, w Warszawie, w Płońsku oraz kameralnych w Sochaczewie, w Klingenthal (Niemcy). Obecnie studiuje w klasie prof. Bogdana Ocieszaka i dr Grzegorza Wieczorka Od 2008 roku zajmuje się kompozycją. Jest laureatem konkursów kompozytorskich m.in. 1 miejsce w Warszawie, 2 miejsce w Krakowie, 2 miejsce w Gdańsku, 2 i 3 miejsce w Toruniu i 3 miejsce w Opolu. Pisze utwory solowe, kameralne, wokalne, orkiestrowe i chóralne. Napisał dla tria stroikowego RAATZ’UCHY „Reed Trio”, które było już wielokrotnie wykonywane na terenie Gdańska. Współpracował jako solista z Orkiestrą Tutta forza wykonując Koncert klarnetowy Magdaleny Cynk. Ma na koncie występy w orkiestrach: Filharmonii Bałtyckiej, Opery Bałtyckiej, Tutta forza, Sopockiej Filharmonii Kameralnej wykonując partie klarnetu i klarnetu basowego. Na przełomie 2012 i 2013 roku wziął udział w 15 spektaklach musicalu „Evita” Andrew Lloyd Webbera w Rostocku realizując partie klarnetu i klarnetu basowego. W 2013 roku brał udział w nagraniu płyty koncertowej z zespołem muzyki klezmerskiej Hopkele, grając na klarnecie i klarnecie basowym.
Trio występowało w wielu instytucjach na terenie Gdańska i okolic, a także na festiwalach takich jak XIV Festiwal Muzyki Kameralnej w Gdańsku. W 2012 roku brał udział w konkursie dętych zespołów kameralnych w Warszawie. W tej chwili przygotowują się do kolejnej edycji tego konkursu, która odbędzie się w lutym 2014. Trio uczestniczyło również w kursach prowadzonych przez prof. Gregora Witta i Jerome Guicharda.
Nadesłała AS
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz